A Goal.com összeszedett 10 játékost, akik a Barca színeiben meghatározó teljesítményt nyújtottak a Nagy Meccse(ke)n.

Jose Sastre Perciba (1929. május 9. Real Madrid-Barcelona 0:1)

Az odavágón februárban 2:1-re nyert a Real, de májusban visszavágtak a katalánok. Ez az egyetlen gól a 83. percben óriási mérföldkő volt a Barca első bajnoki címéhez vezető úton.

Marti Ventolra (1935. április 21. Barcelona-Real Madrid 5:0)

Már az 5:0 miatt is kiemelkedik ez a meccs, de miért pont Ventolra? Négy gólt vágott az ötből!

Gary Lineker (1987. január 31. Barcelona-Real Madrid 3:2)

A 86-os VB után Barcelonába igazoló angolnak nem okozott túl sok gondot egy teljesen más (futball)kultúrába való beilleszkedés. Félévvel érkezése után, mesterhármast vágott a Clásicon.

Pep Guardiola (1994. január 8. Barcelona-Real Madrid 5:0)

Ismerős a név? Romario lőtt mesterhármast és ő volt minden újság címlapján, de amit a középpályán játszott Guardiola, az pazar volt.

Romario (1994. január 8. Barcelona-Real Madrid 5:0)

Negyedszer lett zsinórban bajnok a Barca 94-ben, többek között Romario január 8-ai mesterhármasának köszönhetően.

Luis Enrique (1999. február 15. Barcelona-Real Madrid 3:0)

Bár a Realban is játszott, sőt gólt is lőtt a Barcának, ezen a meccsen ő volt a hős. Két gólt vállalt a háromból. Címet véd a Barcelona.

Rivaldo (2001. Március 4. Real Madrid-Barcelona 2:2)

Bár nem nyert annyi mindent a Barcelonával, amennyit szeretett volna, de azért legendás játékosa a katalán csapatnak. Már csak azért is, mert mind a két gólt ő lőtte ezen a derbin.

Ronaldinho (2005. november 19. Real Madrid-Barcelona 0:3)

„A nap, amikor vastaps kíséretében vonult öltözőbe a Barcelona a Bernabeuban” - írta másnap a Marca. Ronaldinho két gólt lőtt és a második előtt az egész Real védelmet meghülyítette. Felejthetetlen emlék a katalánoknak.

Lionel Messi (2007. március 10. Barcelona-Real Madrid 3:3)

Háromszor vezetett a Real, háromszor egyenlített a kis argentin.

Thierry Henry (2009. május 2. Real Madrid-Barcelona 2:6)

Ezen a meccsen szálltak el a Madrid bajnoki álmai, és ezután még négy vereséget szedtek be zsinórban. A szezonban valószínűleg ez volt Henry legjobb meccse, Ramosnak azóta is rémálmai lehetnek róla.